»» AKTUALNOŚCI
»» SPORT SZKOLNY
»» GALERIA
»» ARCHIWUM
»» OGŁOSZENIA
»» TERMINY ZAWODÓW
»» DYSCYPLINY
»» REKORDY SZKOŁY
 


 
»» NASZE FILMY
»» WYWIADY
 
 
ADMIN - Przemek
Nr GG:  GG 5863597
 
»» NASZ E-MAIL
 
 
Ściągnij prezentacje >>>
Zapraszamy !!!
»» GIMNAZJUM KLUCZE

»» POLSKI ZWIĄZEK NARCIARSKI

»» POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI

»» MAŁOPOLSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY

»» POLSKI ZWIĄZEK PŁYWACKI





SPORT SZKOLNY:

16.02.2013 r.
Relacja z powiatowych zawodów narciarskich
Szkolnego Związku Sportowego


Dnia 12 lutego 2013 na stoku w Smoleniu (www.smolen-ski.pl) odbyły się amatorskie zawody narciarskie SZS. Już po raz kolejny spotkali się tam wielbiciele białego szaleństwa z terenu powiatu olkuskiego. W 4 kategoriach wiekowych wystartowało 95 zawodniczek i zawodników.

Zawodnicy rywalizowali na trasie slalomu giganta, w którym, dla przypomnienia, jak podaje Wikipedia, bramka ma szerokość od 4 do 8 m i składa się z dwóch par jednakowych tyczek z płachtą, na przemian niebieskich i czerwonych. Slalom gigant stanowi techniczną i kondycyjną próbę możliwie najszybszego pokonywania wyznaczonej bramkami trasy. Teren, na którym przygotowywana jest trasa, powinien być urozmaicony pod względem nachylenia stoku i jego konfiguracji. Zawody w tej konkurencji rozgrywane są w jednym dniu. Zawodników obowiązują kaski.

Małą Kryształową Kulę w slalomie gigancie najwięcej razy zdobywali: wśród mężczyzn Szwed Ingemar Stenmark ośmiokrotnie oraz Szwajcarka Vreni Schneider, która pięciokrotnie triumfowała w rywalizacji kobiet. Reprezentanci Polski dotychczas nie odnosili sukcesów w tej konkurencji. Najlepszym występem jest drugie miejsce Andrzeja Bachledy-Curusia podczas zawodów zaliczanych do Pucharu Świata w Kitzbühel 17 stycznia 1970.

Obserwując z roku na rok rosnącą lawinowo ilość nowych miłośników białego szaleństwa, jak i licząc, że młodzi adepci z naszego powiatu zmienią powyższe statystyki przedstawiamy wyniki w poszczególnych kategoriach:

SZKOŁA PODSTAWOWA kl. IV – VI - Dziewczyny Chłopcy

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

MIEJSCE

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

MIEJSCE

Lenart Zofia

SP Nr 1 Wolbrom

24,58

I

Szczepankiewicz Maciej

SP Nr 5 Olkusz

24,04

I

Adamek Zuzanna

SP NR 1 Wolbrom

24,79

II

Kmiecik Jakub

SP Nr 5 Olkusz

24,20

II

Szczepankiewicz Zuzanna

SP Nr 2 Wolbrom

24,80

III

Baster Oskar

SP Nr 1 Wolbrom

24,81

III

Rother Aleksandra

SP Nr 1 Wolbrom

25,28

IV

Rogal Filip

SP Nr 1 Wolbrom

25,14

IV

Korban Zofia

SP NR 1 Wolbrom

27,04

V

Sioła Przemysław

SP Zawada

26,01

V

Ćwięczek Julia

SP Zawada

27,65

VI

Habryn Filip

SP Nr 1 Wolbrom

26,29

VI

Wójcikowska Maria

SP Nr 1 Wolbrom

31,57

VII

Kapustka Jakub

SP

26,34

VII





Głab Mateusz

SP Nr 5 Olkusz

26,96

VIII





Król Szymon

SP Nr 1 Wolbrom

32,03

IX





Wojdyła Bartosz

SP Nr 5 Olkusz

32,38

X

 

GIMNAZJUM - Dziewczyny Gimnazjum

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

MIEJSCE

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

MIEJSCE

Mudyna Klaudia

G Klucze

22,90

I

Kozieł Patryk

G 4 Wolbrom

21,28

I

Konsor Wiktoria

G 4 Wolbrom

24,20

II

Szatan Aleksander

G Gołaczewy

23,57

II

Prasełek Agata

G 4 Wolbrom

25,46

III

Janik Maciej

G 4 Wolbrom

23,86

III

Barczyk Monika

G Gołaczewy

25,53

IV

Barczyk Szymon

G Klucze

24,24

IV

Skalska Marika

G 4 Wolbrom

26,83

V

Bałazy Patryk

G Klucze

24,86

V

Wolska Magdalena

G Gołaczewy

27,31

VI

Szczepankiewicz Bartosz

G Dłużec

26,14

VI

Pacia Dominika

G Gołaczewy

30,42

VII

Pokorski Krzysztof

G 4 Wolbrom

26,15

VII





Pasternak Karol

G 4 Wolbrom

26,69

VIII





Kubat Patryk

G Dłużec

27,56

IX


 

LO - Dziewczyny Chłopcy

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

MIEJSCE

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

MIEJSCE

Żyła Alicja

IV LO Olkusz

23,78

I

Zawisz Jakub

I LO Olkusz

20,80

I

Kocjan Aleksandra

IV LO Olkusz

23,94

II

Gajowiec Jakub

IV LO Olkusz

21,00

II

Chwast Katarzyna

IV LO Olkusz

24,04

III

Kozieł Michał

LO Wolbrom

21,47

III

Skrzyniarz Ewa

II LO Olkusz

24,26

IV

Nidziński Artur

IV LO Olkusz

21,48

IV

Piątek Jagoda

I LO Olkusz

24,80

V

Piłka Jakub

I LO Olkusz

22,08

V

Leka Jagoda

ZS III

25,19

VI

Kubik Jakub

ZS 1

22,22

VI

Korban Maria

LO Wolbrom

25,87

VII

Prasełek Michał

LO Wolbrom

23,03

VII

Pieczyrak-Pisulińska Anna

IV LO Olkusz

26,75

VIII

Kocjan Damian

LO Wolbrom

23,03

VII

Siwek Aleksandra

LO Wolbrom

27,23

IX

Czerniak Piotr

ZS 3

23,17

VIII

Prasełek Aleks

ZS 4

28,04

X

Kieres Sebastian

ZS 1

23,30

IX

Mączka Klaudia

ZS 3

28,58

XI

Krawczyk Szymon

IV LO Olkusz

23,91

X

Ciepał Michalina

IV LO Olkusz

29,66

XII

Wołek Konrad

ZS 4

24,11

XI

Stach Klaudia

IV LO Olkusz

30,48

XIII

Drygała Patryk

II LO Olkusz

24,59

XII





Grabowski Jakub

ZS 1

24,66

XIII





Lekston Szymon

II LO Olkusz

25,12

XIV





Jaźwiński Antoni

II LO Olkusz

25,33

XV





Barczyk Miłosz

ZS 4

25,74

XVI





Bigaj Adam

II LO Olkusz

25,81

XVII





Ligara Patryk

ZS 3

26,76

XVIII





Piekarz Piotr

II LO Olkusz

26,82

XIX





Baran Maciej

ZS 3

27,03

XX





Uznański Łukasz

II LO Olkusz

27,23

XXI





Kaleta Rafał

ZS 4

27,64

XXII





Barczyk Łukasz

ZS 4

28,18

XXIII





Cembrzyński Marcin

II LO Olkusz

28,51

XXIV





Żuławiński Łukasz

II LO Olkusz

28,99

XXV





Sołecki Arkadiusz

ZS 3

29,40

XXVI





Mól Krzysztof

ZS 3

33,11

XXVII


  

Trasę przetestowali również miłośnicy snowboard’u, którzy uzyskali następujące czasy:

Snowboard

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

MIEJSCE

Sędzik Patryk

ZS 1

28,10

I

Pasich Mateusz

ZS 1

28,78

II

Pierwocha Sebastian

ZS 1

30,81

III

Wśród pedagogów triumfowała Katarzyna Polak uzyskując czas 22,96 a wyniki mężczyzn przedstawiamy poniżej:

Nauczyciele

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

MIEJSCE

Bocianowski Tomasz


20,46

I

Sołtysik Michał


21,60

II

Kaliś Grzegorz


22,96

III

Borecki Adam


22,96

III

Egeman Dariusz


26,46

IV

Sowula Grzegorz


27,09

V

 
Szkolny Związek Sportowy koło Wolbrom dziękuje:

Panu Michałowi Siedlarskiemu – właścicielowi stoku Smolen-Ski, instruktorom współpracującym ze stokiem oraz nauczycielom, którzy wspomogli nas przy organizacji.

Życząc zwycięzcom powodzenia w zawodach wojewódzkich, zapraszamy za rok…

Organizator i Sędzia główny

Krzysztof Szczepankiewicz i Przemysław Kadula


REKORDY SZKOŁY:

Oficjalne rekordy szkoły Gimnazjum w Kluczach w Lekkiej Atletyce:

chłopcy

Nazwisko i imię

rok ur.

Dyscyplina

Wynik

Zawody

Termin i miejsce

Curyło Adam

1990

100 m

12.18s

Liga LA

11.05.2006 Olkusz

Wiśniewski Wojciech

1991

300 m

39,91s

Liga LA

05.06.2007, Kraków

Wołkiewicz Filip

1990

1000 m

2,54,05

Liga LA

05.06.2006 Kraków

Curyło Rafał

1993

Skok w dal

5,71 m

Liga LA

26.05.2009 Olkusz

Łydka Sylwester

1986

Kula 4kg

14,25

Liga LA

09.05.2002 Olkusz

Stawiarski Przemysław

1987

Oszczep

38,76s

Liga LA

10.06.2003 Kraków

Wojciechowski Jacek

1990

dysk

19,45

Liga LA

05.06.2006 Kraków

Bębnowski Dawid

1990

Skok wzwyż

1,60 m

Liga LA

15.06.2005 Kraków

Jurczyk Michał

Curyło Adam

Pacia Dawid

Madejski Kamil

1990

1990

1990

1990

Sztafeta 4x100

48,0 s

Liga LA

16.05.2006 Oświęcim

Krzywda Patryk

Kopeć Mateusz

Pacia Karol

Guguła Szymon

1992

1991

1991

1991

Sztafeta szwedzka 400,300,
200,100

2,27,00

Liga LA

17.10.2006 Kraków

dziewczęta

Nazwisko i imię

rok ur.

Dyscyplina

Wynik

Zawody

Termin i miejsce

Górniak Aleksandra

1994

100 m

14.10s

Liga LA

10.10.2008 Kraków

Ciempka Agata 

1992

300 m

46,28s

Liga LA

11.05.2006 Olkusz

Ciempka Agata

1992

600 m

1,52,35

Liga LA

05.06.2008 Olkusz

Sierka Olga

1992

Skok w dal

4,28

Liga LA

05.06.2008 Kraków

Postołek Małgorzata

1991

Kula 3kg

9,25

Liga LA

11.05.2006 Olkusz

Jurkiewicz Dagmara

1988

Oszczep

24,22s

Liga LA

16.06.2004 Kraków

Do ustanowienia

 

dysk

 

 

 

Do ustanowienia

 

Skok wzwyż

 

 

 

Górniak Aleksandra
Błaszczyk Angelina
Kulawik Sylwia
Majcherkiewicz Karolina

1994
1992
1993
1994

Sztafeta 4x100

58,19

Liga LA

 

05.06.2008 Kraków

 

 

 

 

 

 

Kazimierczyk Maria

Łowas Patrycja

Jampich Martyna

Majka Klaudia

1995
1995
1995
1995

Sztafeta
Szwedzka
400,300,
200,100

2,56,03

Liga LA

08.10.2008 Olkusz

 

TERMINY ZAWODÓW:
Dyscyplina Kategoria Termin

Miejsce

Organizator

Indywidualna liga LA

Dziewczęta i chłopcy

30.09.2008  g.10.00 Stadion Olkusz mgr M. Foryś
Indywidualne biegi przełajowe Dziewczęta i chłopcy
kl.1,kl.2,kl.3
25.09.2008  g.9.30 Gim nr. 4 Olkusz mgr E. Kajda
mgr P. Mączka
Unihokej Dziewczęta i chłopcy 06.11.2008  g.10.00 Gim. Nr 1 Olkusz mgr J. Kita
Piłka Nożna Halowa Dziewczęta 05.11.2008  g.10.00 Hala MOSiR Olkusz mgr G. Starosta
Chłopcy 14.11.2008  g.10.0 mgr G. Haberka
Grupy taneczne Dziewczęta 13.11.2008  g.10.00 SP 9 Olkusz mgr K. Krawczyk
Tenis stołowy Indywidualny 15.01.2009  g.10.00 Gim. nr 2 Olkusz mgr W. Bigaj
Druzynowy 16.01.2009  g.10.00 mgr J. Żurek
Badminton Dziewczęta 20.01.2009  g.10.00 Gim. nr 1 w Olkuszu mgr. M. Foryś
Chłopcy
Drużynowy
Piłka siatkowa Dziewczęta 29.01.2009  g.10.00 Gim. nr 1 Bukowno mgr T. Jurczyk
Chłopcy 30.01.2009  g.10.00 Gim. nr 1 Olkusz mgr J. Kita
Pływanie Drużynowy i indywidualny
Dziewczęta i chłopcy
04.02.2009  g.10.00 Gim. Nr 1 Bukowno; mgr R. Lekston
Szachy Indywidualne
dziewczęta
chłopcy
11.02.2009  g.10.00 Gim. nr 3 Olkusz mgr D. Wardęga
mgr S. Molik
Narciarstwo alpejskie Indywidualne
dziewczęta
chłopcy
Do 16.02.2009  Cisowa mgr K. Szczepankiewicz
Koszykówka Dziewczęta i chłopcy 12.03.2009  g.10.00 Gim. Nr 1 Wolbrom mgr A. Olewiński
Sztafetowe biegi przełajowe Dziewczęta i chłopcy 31.03.2009  g.10.00 Gim. nr 4 Olkusz mgr P. Mączka
mgr R. Czarnul
Piłka ręczna Dziewczęta i chłopcy 08.04.2009  g.10.00 Hala MOSiR Olkusz mgr S. Molik
mgr P. Zawada
Piłka nożna Chłopcy 13.05.2009  g.10.00 Stadion Bukowno R. Michalski
Drużynowa liga LA Dziewczęta i chłopcy 26.05.2009  g.10.00 Stadion Olkusz mgr G. Starosta

 
>>> POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ >>>



METALBOX Fotografia ślubna
©2009 - www.uks-klucze.org - All rights reserved