Polub nas na Facebooku

Zapraszamy do strony naszego szlaku >>>
 
»» AKTUALNOŚCI
»» SPORT SZKOLNY
»» GALERIA
»» PREZES POLECA
»» ARCHIWUM
»» OGŁOSZENIA
»» TERMINY ZAWODÓW
»» DYSCYPLINY
»» REKORDY SZKOŁY
 

»» MEDIA
Posłuchaj audycję O NAS w Radiu Kraków >>>

Zobacz filmik o maratonie na YouTube >>>
 
 
Echo Klucz
 
Przegląd Olkuski
 

 
»» NASZE FILMY
»» WYWIADY
 
 
ADMIN - Przemek
Nr GG:  GG 5863597
 
»» NASZ E-MAIL
 
 
Ściągnij prezentacje >>>
Zapraszamy !!!
»» GIMNAZJUM KLUCZE

»» POLSKI ZWIĄZEK NARCIARSKI

»» POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI

»» MAŁOPOLSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY

»» POLSKI ZWIĄZEK PŁYWACKI
   
ARCHIWUM
21.05.2013 r.
XVI Maraton pływacki – przepływamy Kanał La` Manche przeszedł do historii. 

    To coroczna, ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców gminy Klucze impreza odbyła się 17 maja na króciutkim, bo 15 metrowym basenie pływackim i jak zwykle skupił wielu sympatyków pływania zwłaszcza dzieci i młodzieży. Po sygnale do startu podanym już o godzinie 6 rano przez wójta gminy Klucze Kazimierza Ściążko, składająca się z ośmiu młodych pływaków sztafeta, rozpoczęła swoje zmagania z dystansem 42 kilometrów. Tym razem uczestnikami sztafety było 7 uczniów szkół podstawowych i jeden (kapitan) z gimnazjum.
Już od godziny 7. do pływaków zaczęły dołączać inne osoby z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich na czele. Potem specjalny autobus maratonowy zaczął przywozić młodzież szkolną z Chechła, Rodak, Ryczówka, Kwaśniowa i Bydlina.
Na imprezie jak co roku nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Przed basenem zainstalowano dmuchanego węża i sieć wspinaczkową gdzie młodzież mogła sprawdzić swoją sprawność. W godzinach popołudniowych zorganizowano turniej piłki siatkowej. W czasie trwania maratonu odbyło się wiele konkursów z nagrodami.
Swój cel pływacy osiągnęli o godzinie 21 efektownym wspólnym zakończeniem.
We wręczeniu nagród uczestniczył wójt gminy Klucze i przedstawiciel  sponsorów Marek Ściążko – prezes Kimberly Clark.
Gdy zgodnie z tradycją większość uczestników w ubraniach znalazła się w wodzie, do dzieła przystąpiła instruktorka tańca Anna Góźdź prowadząc Aqua Disco, które okazało się największą atrakcją imprezy.
Organizatorom nie brakuje pomysłów i zapewniają że za rok będzie jeszcze ciekawiej.   
Skład sztafety:
Weronika Bałazy, Honorata Maruda, Ludwika Mucha (najmłodsza uczestniczka na co dzień uczennica SP w Bydlinie), Wiktor Michalski, Jan Michniewski, bracia Jakub i Mateusz Miszczyński i Jakub Macek – kapitan.
Pływaków przygotował Grzegorz Ładoń. 
Najstarszą uczestniczką była Wacława Walnik, a mężczyzną – Mieczysław Trepka. Wszyscy uczestnicy otrzymywali pamiątkowe dyplomy.
Jak zwykle dopisała frekwencja. Udział w niej wzięło wielu dorosłych amatorów pływania. Ogółem w imprezie uczestniczyło prawie 300 sympatyków aktywności ruchowej.
Szczególne podziękowania dla ekipy technicznej (Oli Kosiby, Kariny Stolarczyk, Olgi Porc, Oli Morońskiej, Kingi Plewickiej, Justyny Karoń, Julii Krzemińskiej, Natalii Kurdziel, Angeliki Plutki, Klaudii piłki i Michała Sadkowskiego) oraz pań Jadwigi Kowalczyk, Barbary Pączek i Grażyny Wydmańskiej, za nieoceniony wkład w przebieg maratonu.
Ratowników wspomagali kursanci - Patrycja Łowas, Wiktor Moroński i Dawid Sieraka.

Organizatorzy: Uczniowski Klub Sportowy (Grzegorz Kaliś, Paweł Krawczyk, Marek Starczyński, Stanisław Góźdź, Hubert Poczęsny, Jakub Kaliś) i Gimnazjum im. JP II w Kluczach (Elżbieta Jaworska - dyrektor).
Wsparcie samorządowe: Urząd Gminy Klucze, Starostwo Powiatowe w Olkuszu.
Partnerzy prywatni: Kimberly Clark Klucze Sp. z o.o., Centrum Języków Obcych „Impuls”, JT „Projekt”, Metalbox, FHU OKNA Jerzy Kosim, „SAN-GAZ” Włodzimierz Dobrek, PPHU „Patrycja&Paweł” Zofia Rydzyk, „Bajkolandia”, „De Facto” – hotel, restauracja siłownia, Biuro Podróży „Akropolis”, Centrum Językowe „Edison”. 
Media lokalne: Echo Klucz.
Patronat medialny: Przegląd Olkuski.


Grzegorz Kaliś

29.04.2013 r.
 22.04.2013 r.
Jurajska Liga Siatkówki
Klucze najbardziej gościnną gminą


    W sobotę 20 kwietnia na sali gimnastycznej Gimnazjum w Kluczach odbył się po raz pierwszy w historii, turniej finałowej czwórki, biorącej udział w rozgrywkach Jurajskiej Ligi
Siatkówki. Fazę grupową, „każdy z każdym”, wygrała drużyna samorządowców z Klucz, stając się tym samym gospodarzem Final Four. Walczyć o zwycięstwo z naszą drużyną, przyjechały ekipy z Włodowic, Poręby i Olkusza.
Mecz otwarcia pomiędzy Kluczami i Włodowicami zakończył się porażką naszych siatkarzy. W miarę trwania turnieju atmosfera robiła się coraz bardziej gorąca, drużyny walczyły o każdy punkt mogący przybliżyć je do zwycięstwa w turnieju. Wola walki, wiara w zwycięstwo i odporność psychiczna pozwoliła stanąć na najwyższym miejscu podium drużynie z Poręby.
Na pozostałych miejscach uplasowały się kolejno zespoły z Włodowic, Olkusza oraz drużyna gospodarzy.
Porębiacy wyjechali z turnieju z okazałym pucharem i etykietą niepokonanych do tej pory.
W imieniu Wójta Gminy Klucze puchary i upominki wręczył Sekretarz Gminy.
Po zakończeniu rozgrywek „jurajscy” siatkarze, zostali ugoszczeni pysznymi pieczonkami– kluczewskim specjałem. Dzięki temu, w opinii gości zyskaliśmy miano: najbardziej gościnnej gminy turnieju.
Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy w Kluczach przy wsparciu Urzędu Gminy i Gimnazjum w Kluczach.
Grzegorz Kaliś
Paweł Krawczyk


28.01.2013 r.
Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Klucze 2013 

    W ostatnią sobotę ferii 26 stycznia 2013 r., tradycyjnie już, odbył się kolejny turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Klucze. Pomimo ograniczonej reklamy, do rozgrywek zgłosiło się aż 9. drużyn z powiatu olkuskiego.
W rozgrywkach fazy grupowej, po zaciętej rywalizacji wyłoniona została finałowa trójka turnieju, która bój o pierwsze miejsce i okazały puchar stoczyła systemem „każdy z każdym”.
Oto wyniki:
I miejsce „Bez Nazwy” w składzie (Piotr Knapczyk, Artur Knapczyk, Michał Mocny, Rafał Graca, Daniel Kocjan)
II miejsce „Jurajska Klucze” (Jakub Kaliś, Paweł Dziatłowicz, Michał Lubach, Marcin Miotk, Krzysztof Sikora, Mariusz Żurek)
III miejsce „Lucky Six” (Mikołaj Basara, Maciej Bień, Igor Perek, Dawid Jachymiak, Szymon Kajda, Karol Wadyl)

Drużyna, która wygrała rozgrywki otrzymała okazały puchar z rąk Wójta Gminy Klucze Kazimierza Ściążko. Wszystkie drużyny, które stanęły na podium otrzymały profesjonalne piłki do siatkówki.

Drużyny biorące udział w turnieju:
Gimnazjum w Kluczach, Lucky Six, Bez Nazwy, Reszta Świata, Debiutanci, Wihura Zalesia, Zabójcze Kartony, Jurajska Klucze, Wrona Będzie Atakował.

Była wspaniała atmosfera, bez spięć i agresji – tak oceniają imprezę uczestnicy turnieju.
W przyszłym Roku pojawimy się ponownie mówi członek Lucky Six.
Organizator turnieju Uczniowski Klub Sportowy w Kluczach (Grzegorz Kaliś i Paweł Krawczyk).

11.04.2013 r.
XVI Maraton pływacki - przepływamy Kanał La `Manche

    Dużych i małych  pływaków zapraszamy 17 maja 2013 r. na kolejne święto pływackie na basen pływacki w Kluczach. Startujemy o 6.00 gdy jeszcze wszyscy śpią, a kończymy ok. 22.00 gdy wszyscy już śpią.


05.02.2013 r
Renowacja Przylaszczkowego Szlaku Rowerowego

    UKS Klucze będzie przeprowadzał renowację Przylaszczkowego Szlaku Rowerowego przebiegającego przez tereny gminy Klucze.

Pragniemy Was poinformować, że UKS Klucze otrzymał grant z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z zakresu małych projektów w ramach działania 413 "Wdrożenie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013.

Pełna nazwa projektu: Renowacja i poprawa stanu infrastruktury turystycznej Przylaszczkowego Szlaku Rowerowego.

Działania będą obejmować obszar objęty LSR (Lokalna Strategia Rozwoju) realizowaną przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Nad Białą Przemszą".

Kwota całkowita projektu: 30 406,00 zł
O wszystkich pracach i ich postępach będziemy Was informować na bieżąco.

Prezes - Grzegorz Kaliś


26.10.2012 r.
Mocne rozpoczęcie sezonu 2012/2013 przez siatkarzy z Klucz

Podczas rozpoczynających się w piątek 19. października rozgrywek Jurajskiej Ligi Siatkówki fantastyczny występ zaliczyła reprezentacja Klucz, która w meczach otwarcia pokonała Gminę Łazy. Należy przypomnieć, ze w rozgrywkach JLS bierze udział 12. reprezentacji (Klucze, Kroczyce, Łazy, Miechów, Olkusz, Ogrodzieniec, Pilica, Poręba, Szczekociny, Włodowice, Wolbrom, Żarnowiec)  w kategoriach dziewcząt, chłopców oraz samorządowców. Gra toczy się do dwóch wygranych setów.
Wyniki poszczególnych spotkań:
Dziewczęta – 25:8; 25:18
Chłopcy – 25:18; 25:20
Samorządowcy – 25:20; 25:23

Wszystkie drużyny zdobyły po 3 punkty do klasyfikacji.
 
Obecny sezon młodzi siatkarze rozpoczęli w nowych strojach zakupionych ze środków przekazanych min. przez wójta Gminy Klucze Kazimierza Ścieżko, który zaszczycił swoją obecnością mecze inauguracyjne uczestnicząc we wspaniałej atmosferze, jaka towarzyszyła rozgrywkom.

31.05.2012 r.
Kolejny wielki sukces naszych siatkarzy

Podczas rozgrywanych w Porębie k/ Zawiercia finałów Jurajskiej Ligi Siatkówki, drużyna "samorządowców" grająca w barwach UKS Klucze, wywalczyła II miejsce, ulegając jedynie gospodarzom. Więcej informacji >>> tutaj


18.05.2012 r.
NEWS.  ZWYCIĘSTWO KLUCZEWSKICH SIATKARZY
W JURAJSKIEJ LIDZE SIATKÓWKI


Podczas odbywającego się dzisiaj w Pilicy turnieju finałowego w rozgrywkach Jurajskiej Ligi Siatkówki, nasi siatkarze, po rewelacyjnym występie wywalczyli pierwsze miejsce. Gratulacjeeeee!!!!
Więcej informacji wkrótce.

"Słuchaj o nas w Radiu Kraków w niedzielę 20. maja o 6:45"

15.05.2012 r.
Kluczewski maraton pływacki
pod znakiem poczwórnej piętnastki


    Tegoroczny maraton pływacki był jubileuszowym, bo odbywał się już po raz 15. Jak zwykle skupił wielu sympatyków pływania zwłaszcza dzieci i młodzieży z okolicznych szkół gminy Klucze. Punktualnie o godzinie 7 rano, po sygnale do startu podanym przez wójta gminy Klucze Kazimierza Ściążko do zmagań z 42 kilometrowym dystansem na 15 metrowym basenie ruszyły dwie sztafety pływackie, z których pierwsza (6-osobowa) składała się uczniów kluczewskiej szkoły podstawowej i gimnazjum. Drugą sztafetę utworzyli uczestnicy poprzednich edycji maratonu. Łącznie ze pływkami imprezę otworzyły zwolenniczki wodnej kąpieli z miejscowego koła gospodyń wiejskich i członkowie PTTK, a także ksiądz wikary z kluczewskiej parafii. Potem zaczęło pojawiać się wiele młodzieży szkolnej.
Imprezie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji. Przed basenem zainstalowana została dmuchana ścianka wspinaczkowa i „wąż”. W innym miejscu otoczenia szkoły umieszczono stanowisko do paintballa. Jako Organizatorzy przewidzieli też pokazy mało znanej gry freesbe, która jak się okazało, cieszyła się największym zainteresowaniem młodzieży i zdecydowano się na przeprowadzenie turnieju pomiędzy dziesięcioma zgłoszonymi drużynami. W godzinach popołudniowych zorganizowano turniej piłki siatkowej. W czasie trwania maratonu odbyło się wiele konkursów z nagrodami. Po 15. godzinach pływania sztafety osiągnęły swój cel, który został uświetniony okazałym tortem, upamiętniającym 15- lecie powstania Uczniowskiego Klubu Sportowego – organizatora imprezy.
Skład sztafet: Jakub Miszczyński (najmłodszy członek sztafety), Weronika Bałazy, Jakub Macek, Wiktor Moroński, Dawid Sierka, Kamil Badura.
Sztafeta towarzysząca:
Monika Płonka, Patrycja Łowas, Eliza Walnik, Asia Stawiarska. Sztafetą wspomagali:
Damian Czyżykowski, Bartosz Bezłada, Maciej Latos, Bartosz Sadkowski.
Najstarszą uczestniczką była Wacława Walnik, a mężczyzną – Mieczysław Trepka. Wszyscy uczestnicy otrzymywali pamiątkowe dyplomy a  dzieciom do 4 roku wręczano upominki.
Jak zwykle dopisała frekwencja. Udział w niej wzięło wielu dorosłych amatorów pływania. Ogółem w imprezie uczestniczyło ponad 300 sympatyków aktywności ruchowej.

Organizatorzy: Uczniowski Klub Sportowy (Grzegorz Kaliś, Paweł Krawczyk, Marek Starczyński, Stanisław Góźdź, Hubert Poczęsny)i Gimnazjum im. JP II w Kluczach (Elżbieta Jaworska - dyrektor).
Wsparcie samorządowe: Urząd Gminy Klucze, Starostwo Powiatowe w Olkuszu. Media lokalne: Echo Klucz
Partnerzy prywatni: Kimberly Clark Klucze Sp. z o.o., Centrum Języków Obcych „Impuls”, JT „Projekt”, FHU OKNA Jerzy Kosim, „SAN-GAZ” Włodzimierz Dobrek, PPHU „Patrycja&Paweł”  Zofia Rydzyk, „Bajkolandia”, „Linotech” sp. z o.o., PPUH „Gregor”.  
Patronat medialny: Przegląd Olkuski.

Więcej informacji i zdjęć tutaj:
http://www.przeglad.olkuski.pl/index.php/home/pod-patronatem
http://www.gmina-klucze.pl/97,more,937-jubileuszowy_maraton.html

Grzegorz Kaliś

02.05.2012 r.
XV Maraton Pływacki - Przepływamy Kanał` La Manche 2012

KLIKINIJ ABY ZOBACZYĆ POWIĘKSZENIE >>>


03.04.2012 r.

XV Maraton pływacki "Przepływamy Kanał La` Manche" odbędzie się 11.05.2012 na basenie przy Gimnazjum w Kluczach.
Dla uczczenia jubileuszu, oprócz sztafety składającej się z uczniów kluczewskiej podstawówki i gimnazjum w maratonie wystartuje też sztafeta, skład której stanowić będą dotychczasowi uczestnicy maratonu.
Szczegółowy program maratonu będzie podany na afiszach. Atrakcji - jak co roku - nie zabraknie.
Zapraszamy wszystkich miłośników pływania do przyłączenia się do naszej wodnej zabawy.

Tel. 32/6429292 wew. 25 lub 602583025.


09.01.2012 r.
"Nasz faworyt kończy start w Dakarze.
Jego auto stanęło w płomieniach"

Więcej: czytaj artykuł >>>14.12.2011 r.
Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej
w kluczewskim gimnazjum

Ten turniej będący nieodłączną tradycją związaną z grudniowym czasem przedświątecznym, jak co roku skupia duże zainteresowanie młodzieży gimnazjalnej.
W tym roku przypadł on na czas egzaminów próbnych w piątek 09. grudnia.
Tym razem wzięły w nim udział klasy pierwsze i drugie.

Wyniki turnieju:

Klasy pierwsze

I miejsce 1 E ()
II miejsce 1 D ()

Klasy drugie

I miejsce 2B ()
II miejsce 2 D ()
III miejsce 2 C ()


Przeprowadzono też konkurs na najlepszą zawodniczkę i zawodnika turnieju.  W kaltegorii dziewcząt bezspornie tytuł ten przyznano Aleksandrze Kosiba, a najlepszym zawodnikiem  uznano Szymona Miszkiewicza.  Oboje nagrodzeni są członkami drużyn biorących udział w rozgrywkach Jurajskiej Ligi Siatkówki.  

Dobrą zabawę uprzyjemniał najprawdziwszy Święty Mikołaj, który rozdawał słodycze wszystkim napotkanym osobom.
Więcej informacji na stronach: www.uks-klucze.org oraz www.gimklucze.pl

Grzegorz Kaliś – prezes UKS Klucze


18.10.2011 r.
Survival 2011 już za nami

    Tegoroczny survival tradycyjnie odbył się na terenie Pustyni Błędowskiej , po raz jedenasty, dokładnie w ostatnich dniach babiego lata,  przy jakby zamówionej pogodzie.
Ta cykliczna impreza zawierająca w sobie elementy scoutingu ma swoich stałych zwolenników, rekrutujących się głównie spośród uczniów kluczewskiego gimnazjum, którym nie są obce ciężkie warunki długich pieszych wędrówek, wspinaczki skałkowej, snu na zimnych o tej porze roku piaskach pustyni  czy nocne podchody. Odwagą trzeba było się wykazać przy pokonywaniu parku linowego.
Nie obeszło się bez herbaty survivalowej, która najlepiej smakuje spożywana w zimną noc. Jej dokładny sposób przyrządzania został wypracowany przez kolejne lata biwakowania na pustyni.
Pomimo dużego zmęczenia spowodowanego urozmaiconym i napiętym programem, młodzież wracała z survivalu w doskonałych nastrojach, z żalem że to już jego koniec.
Na podsumowującym apelu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat twardziela potwierdzający wykonanie wszystkich zadań szkoły przetrwania.
Impreza została zorganizowana przez UKS Klucze i Gimnazjum im. JP II w Kluczach, przy wsparciu Urzędu Gminy Klucze.

Paweł Feledyk,
Grzegorz Kaliś

Przepis na herbatę survivalową:

Zagotować na ognisku 10 litrów wody w cygańskim kociołku. Wsypać garść saszetek najtańszej herbaty z Biedronki, wlać pół butelki najtańszego kwasku cytrynowego, wsypać pół torebki polskiego cukru i to wszystko mieszać świeżo ściętą  gałązką sosny samosiejki. To wszystko podsypać garścią piasku pustynnego. Doprowadzić do trzykrotnego zagotowania. Podawać wrzącą z jednego kubka, najlepiej o 4 nad ranem. Smakuje wyśmienicie. Nie wprawionym zaleca się daleko posuniętą ostrożność w przyrządzaniu i spożywaniu.  26.05.2011 r.
DOSKONAŁY WYSTĘP KLUCZEWSKICH SIATKARZY
W FINAŁACH JURAJSKIEJ LIGI SIATKÓWKI 

    Drużyna samorządowców z Klucz wywalczyła II miejsce w finałach Jurajskiej Ligi Siatkówki. Finał rozgrywany był wcześniej ustalonym systemem 1-4 , 2-3 następnie półfinał i finał. Do finałowej czwórki z pośród 8 drużyn zakwalifikowały się drużyny 1 Poręby, 2 Włodowic, 3 Klucz, 4 Kroczyc. Mecze odbyły się na pięknym obiekcie w Porębie, równocześnie rozgrywane były mecze o wejście do finału i półfinału. Pierwszy mecz drużyna z Klucz rozegrała z Włodowicami było ciężko pierwszy set przegrany ale później wszystko potoczyło się zgodnie z oczekiwaniami drugi set wygrany i zwycięstwo 2 : 1 awans do finału. W drugiej parze spotkała się Poręba i drużyna z Kroczyc nie było niespodzianki wygrała Poręba uzyskując awans do finału. Tak więc finał Poręba – Klucze i półfinał Włodowice – Kroczyce. Mecz finałowy z udziałem drużyny z Klucz był ciężki Poręba zagrała bardzo dobrą siatkówkę ciężko było prowadzić wyrównaną walkę. Pomimo że bardzo chcieliśmy wygrać, gospodarze nie pozwolili na zbyt wiele. Nie mniej jednak należą się duże brawa dla zawodników za wkład w osiągnięty - sukces 2 miejsce. W roku ubiegłym było 3 miejsce, obecnie 2 miejsce, więc za rok będzie 1 - taki mamy plan teraz tylko go zrealizować. W meczu półfinałowym lepszą drużyną okazały się Kroczyce zajmując 3 miejsce  i 4 miejsce Włodowice gratulacje. Gospodarze po zakończeniu turnieju finałowego zaprosili wszystkich uczestników na wspólną kolacje. Dziękujemy za doping kibiców na meczach rozgrywanych w Kluczach i na wyjazdach, wszystkie koszty organizacyjne na pokrywał UKS w Kluczach z dotacji Gminy Klucze. Dziękujemy za środki finansowe które umożliwiają udział drużyn promujących naszą Gminę w rozgrywkach Jurajskiej Ligi Siatkówki. Mamy nadzieje iż Wójt będzie wspierał rozwój piłki siatkowej w naszej miejscowości i kibicował w dalszych rozgrywkach JLŚ.
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie ligi:
http://www.ligajurajska.internetdsl.pl/#

Skład drużyny finałowej: Kapitan i koordynator JLŚ: Hubert Poczesny, Jakub Kaliś, Marcin Miotk, Fabian Domagała, Jakub Stala, Grzegorz Majcherkiewicz, Jarek Lelakowski, Paweł Krawczyk
Sędzia: Grzegorz Kaliś
Zredagował: Hubert Poczęsny 25.05.2011 r.
FINAŁ JURAJSKIEJ LIGI SIATKÓWKI
CHŁOPCÓW w ŻARNOWCU

    Drużyna chłopców reprezentująca UKS Klucze zakwalifikowała się do finałowej czwórki rozgrywek Jurajskiej Ligi Siatkówki. Finał rozgrywany był wcześniej ustalonym systemem 1-4 , 2-3 następnie półfinał i finał. Do finałowej czwórki z pośród 10 drużyn zakwalifikowały się drużyny 1 Żarnowca, 2 Poręby, 3 Szczekocin, 4 Klucz. Przed rozpoczęciem zawodów, bardzo miło przywitali nasz gospodarze było przemówienie pani dyrektor również poczęstunki dla wszystkich drużyn i nauczycieli. Dobra muzyka i profesjonalna oprawa każdego meczu podnosiła prestiż finałowych rozgrywek JLŚ.  Pierwszy mecz nasi zawodnicy rozegrali z gospodarzami turnieju. Nasi gimnazjaliści nie weszli dobrze w mecz, co spowodowało utratę kilku punktów na początku spotkania. Pierwszy set przegrany w drugim gra trochę się wyrównała lecz nie na tyle by pokonać drużynę  gospodarzy. Nasi zawodnicy w mecz włożyli dużo siły ale przeciwnik tego dnia był jednak lepszy. Wygrywając Żarnowiec zapewnił sobie mecz finałowy a nam została możliwość walki o 3 miejsce. Następny mecz rozegrały drużyny Poręby i Szczekocin mecz również miał dramatyczny przebieg lecz zwycięzca mógł być tylko jeden, wygrała Poręba a nam został mecz o półfinałowy ze Szczekocinami. Nasi zawodnicy bardzo poważnie przystąpili do meczu ze Szczekocinami chcąc udowodnić swoją wyższość. Początek seta zaraz ułożył się po naszej myśli odskoczyliśmy na kilka punktów i utrzymaliśmy przewagę do końca seta. Teraz wystarczyło wygrać tylko jeden i mamy pudło. Drugi set to istny dramat początkowa przewaga kilku punktów która w końcówce seta została roztrwoniona i set dla Szczekocin mamy 1:1co dalej? Trzeci set decydował niestety na nasze szczęście zawodnicy ze Szczekocin popełnili więcej błędów a nasi chłopcy bezwzględnie je wykorzystali wygrywając set i mecz, zajmując 3 miejsce w 5 edycji Jurajskiej Ligi Siatkówki. Wielkie brawa i gratulacje dla naszych chłopców to ich naprawdę dużo pracy i wyrzeczeń kosztowało ale było warto. Trzy lata udziału naszych uczniów w JLŚ, pracy z młodzieżą zostały wynagrodzone. Gratulacje również należą się nauczycielom prowadzącym drużyny: Hubert Poczesny, Paweł Krawczyk ich wkład i praca zostały wynagrodzone. Wójt gminy Żarnowiec  i dyrektor gimnazjum wręczali puchar i medale dla zawodników za zajęte miejsca gratulując i życząc dalszych sukcesów sportowych. W meczu finałowym było również dramatycznie Żarnowiec dal wygrać tylko jednego seta Porębie choć było bardzo różnie, 3 set to istny horror w którym główną rolę odegrał Żarnowiec. Podsumowując 1miejsce Żarnowiec, 2miejsce Poręba, 3miejsce Klucze, 4miejsce Szczekociny. Pozdrowienia dla kibiców i wielbicieli siatkówki!!!!
Wszystkie koszty jakie niesie za sobą JLŚ ponosi UKS w Kluczach to są szkolenia młodzieży organizacja zawodów i przejazdy zawodników na mecze wyjazdowe, pieniądze pochodzą z dotacji gminy Klucze.
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie ligi: http://www.ligajurajska.internetdsl.pl/#

Skład finałowej drużyny: Foto góra od lewej
Paweł Krawczyk, Ryza Marcin, Tomasz Pańczyk, Maciej Latos, Hubert Poczesny
Dół od lewej
Tomasz Olesiak, Joel Wołkiewicz, Marek Czerwiński, Jakub Macek,

Zredagował: Hubert Poczęsny

19.03.2010 r.

 

Organizatorzy "XIII Maratonu Pływackiego zapraszają wszystkich miłośników pływania i czynnego spędzania czasu wolnego w dniu 1 maja 2010 r. na naszą imprezę, która  rozpocznie się o godz. 7.00, a zakończy się ok. godz. 21.00.

Skrócony program:

7.00 Otwarcie
10.00 -11.00 Pierwsza pomoc w przypadku zagrożeń
12.00 -13.00 Pokaz akrobatyki sportowej UMKS PEMOS
13.00 -15.00  Nordic Walking
21.00  Zakończenie
Dodatkowo w godz. 09.00-18.00 do dyspozycji uczestników dostępna będzie ścianka wspinaczkowa oraz kort tenisowy, a na nowym obiekcie ORLIK, odbędą  się turnieje piłki siatkowej i piłki nożnej.


Godziny odjazdu  autobusu „maratonowego”:
9.30 – Chechło (szkoła)
9.45 – Rodaki (szkoła)
10.00 – Ryczówek (szkoła)
10.45 – Kwaśniów Górny (szkoła)
11.10 – Bydlin (szkoła)
11.20 – Jaroszowiec (szkoła)


Telefon kontaktowy: 32/64 29 292 wew. 24 lub 37;  602583025
 
PARTNERZY:
URZĄD GMINY KLUCZE; STAROSTWO POWIATOWE w OLKUSZU; Kimberly Clark Sp. z o.o.; JT PROJEKT J.Cień; ZBIGNIEW KAROŃ; FH OKNA Jerzy Kosim; DOM WESELNY PATRYCJA&PAWEŁ Z.K. Rydzyk; PPHU SUNŻAL J.Nowak, J.Tomsia; Szkoła Języków Obcych IMPULS Tatiana Rydel; KURIER TEAM 2000 transport-spedycja Stanisław Chłosta; PPUH GREGOR środki czystości
MERIDA; Apteka w Olkuszu A.J.Woszczek.
 


02.02.2010 r.
Otwarty Turniej Piłki Siatkowej
o Puchar Dyrektora GOK Klucze

Jak co roku w ostatnią niedzielę zimowych ferii, w sali gimnastycznej kluczewskiego gimnazjum, odbył się turniej piłki siatkowej zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Uczniowski Klub Sportowy w Kluczach. Po oficjalnym otwarciu imprezy przez dyrektora GOK -  Barbarą Wąs, przystąpiono do rywalizacji. Odbywała się ona w duchu fair play i atmosferze zaciętej walki o każdy punkt. Do rozgrywek zgłosiło się aż osiem drużyn z powiatu olkuskiego, prezentujących bardzo wysoki poziom. Większość startujących zawodników, na co dzień, bierze czynny udział w różnego rodzaju turniejach organizowanych w małopolsce. Dzięki temu, impreza kluczewska była świetną okazją do podjęcia rywalizacji z najlepszymi siatkarzami, dając tym samym możliwość rozwoju i doskonalenia umiejętności.  Organizatorów cieszy fakt rosnącego zainteresowania tą dyscypliną sportu wśród młodych ludzi, a także wzrastający z każdą edycją poziom turnieju. Jak stwierdzili uczestnicy, wpisał się on już w ich kalendarz zimowych imprez sportowych.
Po zaciętej walce wyłoniła się finałowa czwórka drużyn. Najpierw „No Name” odbyła mecz z „Jurajską” w walce o trzecie miejsce na podium, w którym lepsi okazali się zawodnicy z „Jurajskiej”. Natomiast w starciu o pierwsze miejsce  „”Legion” musiał ustąpić pola lepszemu „Hilcusowi”.

Oto wyniki i skład finałowych drużyn:
I miejsce – „Hilkus” Olkusz (Andrzej Grabowski, Piotr Lubach, Paweł Domagała, Jakub Kocjan, Grzegorz Walczyński, Łukasz Kowalczyk, Dariusz Wardęga)
II mejsce – „Legion” Bydlin (Damian Socha, Robert Mól, Krzesztof Osowski, Tomasz Pandel, Krzysztof Milanowski, Karina Hermann)
III miejsce - „Jurajska” Klucze (Hubert Poczęsny, Jakub Kaliś, Paweł Dziatłowicz, Marcin Miotk, Fabian Domagała, Jarosław Lelakowski, Grzegorz Majcherkiewicz, Marek Mrówka )
IV Miejsce „No Name” Olkusz.
Turniej sędziował Grzegorz Kaliś

Nagrody w postaci piłek dla pierwszych trzech pierwszych drużyn i pucharu dla zwycięscy,
w imieniu dyrektora GOK wręczył radny Paweł Krawczyk


 
10.01.2010 r.
 
Mikołajkowy turniej piłki siatkowej
w kluczewskim gimnazjum.


Od ubiegłego sezonu młodzież zrzeszona w Uczniowskim Klubie Sportowym w Kluczach bierze udział w rozgrywkach Jurajskiej Ligi Siatkówki. Dyscyplina ta cieszy się wśród uczniów kluczewskiego gimnazjum i szkoły podstawowej bardzo dużym zainteresowaniem. Wystarczy powiedzieć, że niemal na każdej przerwie młodzież doskonali grę w tą dyscyplinę. Widząc to zainteresowanie zarząd UKS postanowił przeprowadzić na początku grudnia, rozgrywki pośród uczniów gimnazjum. Turniej nazwano „mikołajkowym”.  Do rozgrywek zgłosiło się 11 drużyn mieszanych. Zauważyć można było bardzo duże zaangażowanie w rywalizację samych uczestników oraz kibiców, a także nauczycieli wychowawców. Dodatkowym czynnikiem motywującym był ogłoszony konkurs na najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju, dzięki czemu każdy siatkarz chciał pokazać się z jak najlepszej strony i zyskać przez to sympatię jury zawodów.  Turniej dzięki temu stał na wysokim poziomie.  Emocje sięgały granic gdy ukształtowała się czołówka finałowa. Ale - jak to w sporcie bywa -  zwycięzcą mogła być tylko jedna drużyna, a inne musiały zadowolić się niższymi stopniami na podium.
Oto wyniki:
I miejsce wywalczyła klasa III D w składzie: Dąbrowska Joanna, Mendel Paulina, Mudyna Karolina, Domagała Dawid, Kocjan Tomasz, Kopeć Krystian, Szromnik Mateusz.
II miejsce zajęła drużyna klasy II B w składzie:  Jampich Martyna, Majka Klaudia, Latos Maciej, Mędrek Miłosz, Pańczyk Tomasz, Ryza Marcin.   
III miejsce przypadło klasie I A w składzie: Czerwińska Joanna, Maruda Amelia, Augustyn Paweł, Foryś Konrad, Kowalski Łukasz, Reguła Piotr, Syguła Tomasz.
Finałowe drużyny otrzymały okazałe puchary.
Konkurs na najlepszego zawodnika wygrali Jampich Martyna oraz Pańczyk Tomasz, którzy jako nagrody otrzymali piękne kalendarze ze znaną  sportsmenką - Justyną Kowalczyk oraz upominki od Urzędu Gminy Klucze.    
Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum W Kluczach.

Grzegorz Kaliś

 

 
Dobry start naszych lekkoatletów.


26. maja 2009 roku na stadionie w Olkuszu podczas Drużynowej Ligi Lekkoatletycznej reprezentacja naszego gimnazjum po raz kolejny udowodniła, że jest najlepsza w powiecie olkuskim.  W rywalizacji uczestniczyło 7 drużyn reprezentujących poszczególne gminy. Bardzo dobrze zaprezentował swój skok w dal Rafał Curyło, skacząc na odległość 5,71 m, który jednocześnie pobił rekord szkoły należący do Dawida Paci o 20 centymetrów. W pozostałych konkurencjach, czyli biegach na 100 m, 300 m, 1000 m , pchnięciu kulą chłopcy z Gimnazjum w Kluczach również wiedli prym i wygrywali. Wyniki zostały przeliczone według tabel na punkty i w ostatecznej drużynowej klasyfikacji chłopcy zdobyli pierwsze miejsce w powiecie olkuskim z łączną ilością punktów 1200. Wyprzedzili gimnazjum nr 3 z Olkusza o 100 punktów i o kolejne 100 punktów gimnazjum z Bukowna i Krzykawy zapewniając sobie udział w finale wojewódzkim. Drużyna dziewcząt w bardzo młodym składzie, bo w większości złożona z pierwszoklasistek zajęła 3 miejsce, lecz napawa optymizmem na przyszłe lata fakt, iż różnica punktowa do pierwszego miejsca wyniosła 31 punktów. Start 2 czerwca w zawodach wojewódzkich w Krakowie był pod znakiem zapytania, ponieważ drużyna została osłabiona o dwóch najlepszych biegaczy na 300 metrów, przebywających w tym samym czasie na wycieczce w Rzymie. Drużyna gimnazjum z Klucz reprezentująca powiat Olkuski ostatecznie zajęła 9 miejsce na 17 drużyn, uzyskując 1134 punkty. Na wyróżnienie w tych zawodach zasługuje Tomasz Kocjan, który w trudnych warunkach atmosferycznych (padający deszcz) uzyskał w biegu na 1000 metrów czas 2,57,68. Jednocześnie Tomkowi brakło jednej sekundy do poprawienia rekordu szkoły ustanowionego przez Filipa Wołkiewicza. Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego Hubert Poczesny i Marek Starczyński.

Skład drużyny chłopców: Kopa Konrad, Miłowicki Radosław, Skrzyniarz Tomasz, Curyło Rafał, Kula Norbert, Karoń Rafał, Kwinta Filip, Smętek Marek, Chołdyk Mateusz, Dudek Krzysztof, Domagała Dawid, Ścisłowski Krzysztof, Jagielski Adrian, Roszewicz Paweł, Musiał Radosław, Kocjan Tomasz, Pandel Roman.

Skład drużyny dziewcząt: Sypuła Magdalena, Szatan Paulina, Żuber Małgorzata, Horyń Martyna, Zawierucha Patrycja, Kiszka Daria, Górniak Aleksandra, Włoch Magdalena, Jampich Martyna, Stawiarska Joanna, Walnik Eliza, Majka Klaudia, Kazek Joanna, Winiarz Joanna.

Marek StarczyńskiXII Maraton pływacki - przepływamy Kanał La`Manche


Już po raz XII zapraszamy wszystkich do udziału w naszej corocznej  imprezie,
która jako część obchodów
Dni Ziemi Kluczeskiej odbędzie się  dnia 2.05.2009.

Program:
7.00 Otwarcie , 10.00 Pierwsza pomoc, 13,00 Duet SMS 890 (freestyle z  piłką), 14.00 Nordic Walking, 15.30 Turniej piłki nożnej sponsorów, 21.00 Zakończenie

Gościem Imprezy będzie Robert Musiorski - kluczowianin, pływak,  wielokrotny reprezentant naszego
kraju na Paraolimpiadzie"

Ze względu na trwające w dalszym ciągu rozmowy, zarząd klubu zastrzega sobie mozliwość dokonania
zmian w programie imprezy.


Organizatorzy: UKS Klucze, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach, GOK Klucze.
Wsparcie finansowe: Urząd Gminy Klucze

Imprezę pod względem cateringowym będzie obsługiwać Pizzeria "Toskania" z Klucz

Sponsorzy:
KIMBERLY CLARK KLUCZE, FIRMA OKNA - Katarzyna i Jerzy Kosim,
MATERIAŁY BUDOWLANE - Teresa Penkal, SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH "IMPULS"
-Tamara Redel, FIRMA "SUNŻAL" - Jan Tomsia, PIEKARNIA "PATRYCJA" Patrycja i Paweł Rydzyk

RELACJA Z MARATONU >>> KLIKNIJ i PRZECZYTAJ


poniedziałek, 16 czerwiec 2008

Nastąpiła kolejna aktualizacja działu Lekkoatletyka oraz poprawiono rekordy szkoły.

Pozdrawiamy - moderatorzy strony.

piątek, 15 luty 2008

Ruszyła akcja mająca na celu wybudowanie hali sportowej przy szkole w Kluczach. Czytaj więcej...

Pozdrawiamy - moderatorzy strony.

piątek, 15 luty 2008

W okresie ferii UKS zorganizował wyjazd na mecz piłki siatkowej pierwszoligowych drużyn. Płomień Sosnowiec podejmował u siebie AZS Mlekpol Olsztyn. Mimo dopingu swojej publiczności i wielkiej chęci zwycięstwa drużyna Płomienia nie zdołała wygrać seta z lepiej dysponowaną tego dnia drużyną AZS Mlekpol Olsztyn. Zawodnikiem meczu został wybrany Paweł Zagumny - najlepszy rozgrywający polskiej reprezentacji. Nasza młodzież miała okazje zobaczyć elementy techniki gry siatkarskiej na najwyższym poziomie i zawodników którzy grają w reprezentacji naszego kraju. Jeżeli będzie zainteresowanie zostanie zorganizowany ponowny wyjazd. Dziękujemy za udział i wspólne kibicowanie.

Pozdrawiamy - moderatorzy strony.

piątek, 14 grudnia 2007

Na naszej stronie dostępna jest już relacja z pierwszego w tym roku wypadu na narty. Artykuł dostępny po rozwinięciu newsa. Czytaj więcej

Pozdrawiamy - moderatorzy strony.

środa, 28 listopad 2007

W dniach 02-03 października 2007 r. odbył się kolejny Survival. Relacja i opis imprezy jest już dostępny na naszej stronie... Czytaj więcej

Pozdrawiamy - moderatorzy strony.

poniedziałek, 16 kwiecień 2007

X Maraton Pływacki "Przepływamy kanał La'Manche" odbędzie się w dniu 02.05.2007. Gościem specjalnym będzie Pani Teresa Zarzeczańska, która jako pierwsza Polka przepłyneła kanał La'Manche w 1975 roku. Pani Teresa będzie promować swoją książkę.

Zapraszamy do udziału w imprezie, która będzie na bieżąco relacjonowana na naszej stronie.

Pozdrawiamy - moderatorzy strony.

poniedziałek, 19 marzec 2007

Konkurs Wiedzy Morskiej "Polska leży nad Bałtykiem" odbędzie się dnia 13-14.04.07r.

Pozdrawiamy - moderatorzy strony.

czwartek, 11 styczeń 2007

Dnia 30 stycznia 2007 w Gim nr. 2 w Olkuszu odbędą się zawody szachowe organizowane przez Pana G. Czerwińskiego. Wcześniej odbędą się eliminacje szkolne.

Pozdrawiamy - moderatorzy strony.wtorek, 19 grudzień 2006

Dnia 4 stycznia 2007 w Jaroszowcu odbędą się zawody gminne w pływaniu.

Pozdrawiamy - moderatorzy strony.czwartek, 14 grudzień 2006

Dziś rusza strona UKS Klucze, obiecujemy częste aktualizacje i naprawę niedziałających łącz.

Pozdrawiamy - moderatorzy strony.

 
METALBOX Fotografia ślubna
©2018 - www.uks-klucze.org - All rights reserved